19 Ekim 2010

Süpürgeyle Tenekeyle Müzik Yapmaya Bekliyoruz!

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetmenliği tarafından desteklenen “Cihangir Insomnia” projesi kapsamında yıl boyunca gerçekleştirilen STOMP atölyelerinin son serisi, STOMP üyelerinden Johannes Bohun önderliğinde, 18-22 Ekim tarihleri arasında Beyoğlu’ndaki Oyuncular Kahvesi’nde gerçekleşecek.
Atölyelere katılmak için acele edin…
İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetmenliği’nin desteğiyle Babil Balığı Sanat Derneği tarafından hayata geçirilen Cihangir Insomnia, 23-27 Eylül tarihlerinde garajistanbul’da İstanbul seyircisiyle buluşan “Cihangir Insomnia” adlı tiyatro oyununun ardından “STOMP Metodları Uygulaması” başlıklı atölye çalışmalarının son serisiyle devam ediyor.
Gündelik hayattan objeleri bambaşka biçimlerde kullanan, perküsyon, dans ve komedi unsurları ile hem göze hem kulağa hitap eden STOMP grubu, deneyimlerini uygulamalı atölye çalışmaları yoluyla İstanbullu gençlerle paylaşıyor.
Temel araçları, insan bedeni ve günlük hayatta kullandığımız nesneler olan “STOMP Metodları Uygulaması” atölye çalışmasının başlıca hedefi, ritim ve hareketle oynayarak ve işbirliği yaparak algılama yeteneğini harekete geçirmek. STOMP metodu, analitik düşünceyi, yaratıcılığı, odaklanmayı, doğaçlamayı, kendine güvenmeyi ve birlik duygusunu bir araya topluyor. Atölye çalışması, cinsiyet, sınıf, sosyal, kültürel, ekonomik ve eğitimsel farklar gözetmeksizin katılımcıları bir araya getirerek entegrasyon ve iletişimi müzik diliyle sağlıyor.
Cihangir Insomnia kapsamındaki “STOMP Metodları Uygulaması” başlıklı atölye çalışmaları, STOMP Ritm ve Performans Grubu’nun üyesi Johannes Bohun (Avusturya) önderliğinde gerçekleşecek.
18-22 Ekim tarihleri arasında, Beyoğlu’ndaki Oyuncular Kahvesi’nde gerçekleşecek atölye çalışmaları iki saat süreyle ve 15’er kişilik gruplarla düzenlenecek.
Süpürgeler, çöp kovaları, her türlü teneke, su şişeleri, gazeteler, kibrit ve mukavva kutuları, bir mutfakta veya atölyede bulunabilecek her türden nesneyle gerçekleştirilen atölye çalışmalarına katılmak için halen vakit varken, bu fırsatı kaçırmayın!
Johannes Bohun Kimdir?
1978’te Avusturya’nın Viyana kentinde doğan Johannes Bohun, müzik eğitimini Viyana Konservatuarı’nda tamamladı. 2001 yılında STOMP’ta performans yapmaya başlayan sanatçı, STOMP’la 4 kıtada 30 farklı ülkede sergiledikleri yüzlerce şovla dünyayı turladı.
Atölye Programı
Tarih: 18/19/20 Ekim saat 13.00-15.00
21/22 Ekim saat 16.00-18.00
Yer: İstiklal Caddesi, Rumeli Han, Oyuncular Kahvesi
Katılım İçin: birsen.karacan@gmail.com
GSM: 0505 526 69 05 begin_of_the_skype_highlighting 0505 526 69 05 end_of_the_skype_highlighting